Březen 2012

Zápis do soutěže o NEJ blog !

31. března 2012 v 13:07 | •alex• |  Soutěže ! ;)
Soutěž o nejlepší blog!

CHceš se zapsat? >>Do komentářů:
• Přezdívka
• Název blogu !
• E-mail

Napište prosím ještě nějakým přátelům kteří mají blog..jestli se nechtějí zúčastnit ! ;) Děkuju‼


JAk se bude hlasovat ?

>>Hlasovat se bude v anketách , VY rozhodnete , které blogy postoupí do dalších kol ! Kol bude podle toho , kolik bude zapsaných blogů ! V každém kole vypadne 1 blog ! 3 vyhrajou ‼ XoxO* Alex


Staráš se správně o svou pleť?

31. března 2012 v 10:56 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!
Krém
Toužíš po krásné a bezchybné pleti? Většina z nás ji bohužel nezíská zadarmo. Co dělat, abys překonala všechny překážky, které ti brání v cestě za dokonalým vzhledem?
Krásná pleť je otázkou správné péče. Není to nic nesnadného, jen o ni musíš pečovat pravidelně a dostatečně, znát svůj typ pleti a používat vhodné přípravky. Jdeme na to!

Potřebná hydratace

Každý typ pleti potřebuje potřebnou hydrataci. U suché tě to asi nepřekvapí (ta ovšem potřebuje i promaštění, nikoli jen vláhu), ale i pokud jsi majitelkou mastné pleti, měla bys ji hydratovat. Bez potřebné vláhy se ti totiž bude jen víc mastit, v pozdějším věku tě navíc překvapí nehezké vrásky. Hydratovat pleť je třeba zevnitř - dostatečným pitným režimem, a samozřejmě i zvenku - vhodně zvolenou kosmetickou péčí.

Pozor na alkohol

Alkohol se na tvé pleti podepisuje negativně. Vysušuje ji - jak alkohol, který piješ, tak alkohol, který je obsažen v kosmetice. Bojuješ s akné, černými tečkami a mastnou pletí? Spíše než na přípravky s alkoholem vsaď na přírodní kosmetiku s výtažky z tea tree olejíčku, přípravky s alkoholem používej maximálně lokálně na postižená místa a vysušení kompenzuj hydratačním krémem.

Jaký jsi typ?

Aby ses mohla o svou pleť správně starat, je třeba zjistit, jaký typ pleti máš: suchou, normální, smíšenou, mastnou nebo citlivou. Zjistíš to na pohled nebo na dotyk, podle charakteristických znamení, nebo si v kosmetickém salónu nechej změřit a zanalyzovat pleť.

Péče o pleť


Vhodný krém
Základem pro krásnou pokožku je použití vhodného krému. Vyber si takový, který sedí tvému typu pleti, ale který ti bude vyhovovat - konzistencí, vůní, hustotou. Je třeba, abys z něj měla na pokožce dobrý pocit. Štípání, pocit hutnosti nebo nepříjemného filmu na pokožce je jasným důvodem pro změnu krému.
Existuje hned několik typů krémů a to má svůj význam. Na jaře a v létě je vhodné používat krém s ochranným UV faktorem, který tě chrání před volnými radikály a nebezpečným zářením. V zimě zvol hutnější krém, ideálně bez obsahu vody, která může ve velkých mrazech tvou pokožku i poškodit.

Jaké krémy bys měla používat? Rozhodně denní krém, ideálně na noc i noční krém. Po dvacátém roce připoj oční krém proti prvním vráskám v oblasti očního okolí. V pozdějším věku to oceníš.

Krému stačí tenká vrstva, velkým množství bys ucpala póry, opakovaným nanášením během dne v pleti fixuješ bakterie.

Podklad pod make-up

Jsi zvyklá se líčit, používat make-up nebo pudr (nebo oboje)? Nikdy ne přímo na holou pleť! Krém pokožku chrání, proto na něj nikdy nezapomínej.

Odlíčení každý den
Nezapomínej na pečlivé očištění pleti - každý den. Ráno použij čistící vodu na odstranění nočního krému a nečistot z polštáře a také potu (v noci se tělo dost potí). Teprve potom nanes denní krém. Večer je důkladná očista nutná. Zbavíš pleť make-upu, nečistot, mastnoty a potu. Jen čistá pleť může vstřebat následně nanesený noční krém se všemi jeho pečujícími složkami.

Každodenní chyby
Na kvalitu tvé pleti má vliv celá řada faktorů. Negativně se na ní podepisuje kouření, častý pobyt v zakouřeném prostředí, časté vystavování chlóru (bazény) a extrémním teplotám (časté saunování), příliš horká voda, nedostatek spánku, nedostatečný pitný režim, časté sahání na obličej (pozor na zlozvyky) špinavýma rukama (často si myj ruce a používej antibakteriální gel), časté slunění, nekvalitní životospráva (mastné, slané a kořeněné jídlo, mléko) a absence důležitých látek v potravě (antioxidanty, zinek, hořčík, selen, vitamíny A a E). Pozor také na lak z lakování vlasů (neměl by se dostat na pokožku) a bakterie z mobilu (pravidelně ho otři dezinfekcí).

•>> Péče o pleť speciálně pro teenagery

31. března 2012 v 10:53 Rady, které by se mohly hodit!
Péče o pleť - 3
Víš, jak máš správně pečovat o svou pleť? Poradíme ti, co je pro teenagery nejvhodnější!
Každá pleť potřebuje jinou péči. Záleží nejen na tvém věku, ale také na tom, v jakém prostředí žiješ, jaké máš životní návyky a mnoho dalšího. Dnes ti vysvětlíme, že je jiná péče o pleť po dvacítce a jiná pro mladistvou pleť. Jaká péče je pro tebe nejlepší?

Typy pleti

Nevíš pořádně, jaký typ pleti máš? Poradíme ti. Existuje pět typů pleti - normální, suchá, smíšená, mastná a citlivá. Chceš zjistit, jakou máš ty? Ráno si přitiskni suchý papírový kapesník na obličej, který nijak neupravíš. Pokud je zcela suchý, máš suchou pleť, jestli máš flíčky jen na pár místech, ale ne moc mastné, zařaď se mezi šťastlivce s normální pletí. Mnoho mazu znamená mastnou pleť, mastné fleky pouze na pár místech (zejména čelo, tváře a nos) poukazuje na smíšenou pleť. Citlivou pleť poznáš snadno, protože má sklony k podráždění velmi často.


Péče o pleť - 2


Nejhorší prohřešky v péči o pleť

Samozřejmě existuje mnoho vnějších vlivů, kterými svou pleť ničíš. Mezi největší prohřešky patří cigarety, alkohol, káva, černý čaj, sladkosti, zakouřené prostředí, prašná místa a denní nošení make-upu bez řádného odlíčení.

Problematická pleť

Většinu dívek v pubertálním věku trápí potíže s pletí. Nemusí to ovšem hned znamenat, že patříš do skupiny s citlivou pletí! Během dospívání tvé tělo bojuje s nerovnováhou hormonálních změn, a jako první se to projeví právě na pleti, zejména v podobě akné. Používej přípravky určené pro problematický typ pleti. Mezi nejlepší se řadí ty, které obsahují tea tree olej, zelený čaj, výtažky z mořských řas.

Unavená pleť

Je nám jasné, že většina dospívajících dívek, považuje spánek za ztrátu času. Ať už za to může studium nebo noční flámování, opět to jako první odnese pleť. Unavená pleť je mdlá, bez jiskry a s kruhy pod očima. Pořiď si krémy, které jsou na unavenou pleť specializovány. Dobrý je třeba obsah kofeinu, planktonu, panthenolu nebo koenzymu Q10. Někdy však bohatě postačí dostačující relaxace a spánek.


Péče o pleť - 1


Pomoc před vnějšími vlivy

Bydlíš ve městě a trápí tě problémy s pletí? Není se čemu divit, když mají vesnické dívky mnohem zdravější pleť, než ty z města. Pořiď si krém, který vlastní antioxidační účinky. Pomáhají odplavit škodlivé radikály z pleti a chránit jí před přísunem nových škodlivin.

Podrážděná pleť

Vadí používání klasických krémů, ale nemáš dostatek financí na koupi speciálních krémů z lékárny? Vyzkoušej neparfémované krémy, které neobsahují alkohol. Sežeň si je s přídavkem aloe vera, měsíčku lékařského, panthenolu a dalších zklidňujících látek.

Braň se! 10 největších zabijáků tvé pleti

31. března 2012 v 10:46 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!
Péče o pleť
Je tvá pleť mastná nebo naopak vysušená, plná pupínků a ucpaných pórů, je zašedlá a působí nedravě? Zjisti, čím jí dáváš nejvíc zabrat.
Denně vystavujeme svou pleť celé řadě zabijáků. Proto vypadá tak, jak vypadá. Některých ji ale můžeš ušetřit. Máme pro tebe deset největších škodičů. Nemohou za nedostatky tvojí pleti právě oni?

Nedostatečný pitný režim

Je tvá pleť zašetlá, suchá a bez života? Chybí jí hydratace? A to nejen vnější, z pečujících krémů, ale zejména zevnitř. Dostatečný pitný režim je potřebný pro celý tvůj organismus, pokožku nevyjímaje. Nepiješ-li dost, tvá pleť vypadá unaveně a nezdravě, navíc rychleji stárne, takže hluboké vrásky tě mohou překvapit už po dvacítce. Pij průběžně celý den, ideálně až tri litry za den. Nejlepší je neperlivá voda (perlivá zhoršuje akné), bylinné čaje (kopřivový krásně pročistí pleť), zeleninové šťávy nebo zelený čaj.

Chyby v jídelníčku

To, co jíš, se podepisuje nejen na tvé váze, ale i na kvalitě pleti. Prospívá jí vláknina, minerály a vitamíny obsažené v ovoci, zelenině, oříšcích a klíčcích, a bílkoviny, které najdeš ve vejcích a mase. Naopak jí uškodíš nadměrným solením, častou konzumací mastných, tučných a kořeněných jídel, ve velkém množství pak škodí sladkosti, mléko a agresivní potraviny - například kyselé citrusy zhoršují akné.

Problém s hygienou

Pokožku tváře vystavuješ celý den nahou vlivům okolí, proto je potřeba ji večer důkladně očistit. Dokonalým odlíčením ji zbavíš zbytku make-upu, potu, mastnoty a nečistot ze vzduchu. Čištění pleti bys měla absolvovat i ráno, protože v noci se hodně zpotíš a na obličeji ti ulpívají nečistoty z polštáře.


Nevhodná kosmetika

Na obličej si nemůžeš mazat jen tak něco. Nikdy si nepůjčuj krém od maminky, která používá přípravek pro péči o zralou pleť se sklonem vráskám, pokožku tváře nemaž ani tělovými mléky a přípravky, určenými pro péči o tělo. Pleť na obličeji je jemnější a vyžaduje speciální péči. Vybírej přípravky vhodné přesně pro tvůj typ pleti, některá potřebuje hydratovat, jiná zbavit přebytečného mazu apod. Proto existuje tak široká škála produktů. V kosmetických přípravcích si dej pozor na obsah alkoholu, ten výborně funguje na mastnou pleť a akné, musí se používat ale jen lokálně, protože jinak hodně vysušuje a normální pleť dráždí. Pozor také na ovocné složky a přírodní kosmetiku, na některé výtažky můžeš reagovat přecitlivěle, mohou způsobit i alergickou reakci. Vždy je předem vyzkoušej jen na kousku kůže, aby tě případná alergie nepříjemně a bolestivě nezaskočila.

Špatný způsob zacházení s kosmetikou

Pečující i dekorativní kosmetiku používej jen k tomu, k čemu je určena, a v přiměřeném množství. Pokud budeš používat příliš silnou vrstvu (krému, make-upu), pleť ucpeš a nebude moct dýchat. Příliš častým používáním některých kosmetických pomocníků (peeling, masky, séra) zas můžeš narušit přirozenou strukturu a obranyschopnost pleti. Právě teď mnoho dívek používá samoopalovací přípravky, aby měly s jarem krásně opálený vzhled. Na obličej používej jen produkty pro něj určené, jiné by ti mohly způsobit ošklivou alergickou reakci.


Péče o pleť


Lak na vlasy i parfém

Možná sis toho ani nevšimla, ale různé kosmetické produkty, které nejsou určené na pleť, s ní přesto do kontaktu přichází. Pozor na to. Když si lakuješ vlasy, neměl by se lak dostat na kůži, protože ji dráždí. Totéž platí i pro šampony, zejména ty, které bojují s některými problémy (lupy, vypadávání vlasů, rychle se mastící vlasy) pomocí svého chemického složení. Velice agresivní jsou barvy na vlasy, pokud se barvíš doma sama a barva ti steče, ihned ji odstraň, například odličovacím mlékem. Pozor si dávej také, když se voníš. Kapičky parfému mohou ulpět na kůži a způsobit zarudnutí, podráždění i různé vyrážky.

Spánek

Pokud málo spíš, prozradí tě nejen váčky pod očima, ale i unavená a zašedlá pokožka. Tělo se ve spánku regeneruje a to se týká i tvé pleti. Pokud nespíš dostatečně, nemůže se dost zregenerovat. Také nezapomínej pravidelně měnit ložní prádlo. Na tvém polštáři ulpívají nečistoty, kousky odlupující se kůže a mastnota z tvých vlasů, které se pak znovu obtiskují na tvou pokožku a škodí jí.


Péče o pleť

Mobil

Jak často čistíš svůj mobil? Moc asi ne. A to si vezmi, jak často se ho dotýkáš, kde všude ho necháváš povalovat, kolikrát ti spadl na zem a jaký svinčík máš v batohu či kabelce, ve které ho nosíš. Když mobil přiložíš k uchu, dotýká se tvé tváře a bakterie mohou vesele přeskakovat na pokožku. Akné, ekzém a vyrážky jsou tu pak hned. Vyřeší to antibakteriální ubrousek, kterým display a klávesnici občas přetři. Škodí ti také dlouhé telefonáty. Při nich se mobil hodně zahřívá a to tvé pleti neprospívá. Víš, že budeš mluvit dlouho? Dej si telefon na hlasitý hovor nebo si vezmi sluchátka.

Sluníčko a horko

Venku nám pomalu začalo jaro, což pro pleť znamená víc slunění. Bude sice pěkná, ale nepřeháněj to. Nadměrné opalování pleť vysušuje, předčasně díky němu stárne, a pokud bys to skutečně přeháněla, hrozí ti i rakovina kůže. To platí nejen pro pobyt na sluníčku, ale i nadměrné opalování se v soláriu.

Ani vysoké teploty pleti neprospívají. Ve vedru se hodně potíš, což je na jednu stranu dobře, protože tím se pleť zbavuje nečistot, zároveň se ale vysušuje. Proto je potřebná hydratace - zvenku i zevnitř. Horko jí neprospívá ani ve formě horké sprchy či koupele. Vlažnější voda je pleti mnohem přirozenější, pokud si horkou vanu nedokážeš odpustit, dopřej po ní pokožce celého těla péči výživným tělovým mlékem nebo hydratačním krémem. Jinak si koleduješ o suchou, přecitlivělou a vrásčitou kůži.

Chemie

Pokožce neprospívá vliv chemie. Té se už dnes ale nevyhneš, můžeš ji ovšem zkusit eliminovat. Nepobývej dlouho v zakouřeném prostředí, hlídej si obsah toho, co jíš, i pečující kosmetiky. Samozřejmě se na tvé pleti podepíše i velký příjem kofeinu (cola, káva), dlouhodobé užívání léků a kouření.

Vyber si správný make-up!

30. března 2012 v 18:08 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!
Make-up

Make-up je v této době mezi ženami a určitě i mladými dívkami velmi oblíbený. Sjednocuje barvu pleti, zakrývá nedostatky a naši plet činí krásnější, bez chyby. Tedy, tohle všechno dokáže, pokud to s ním vážně umíš.
Protože stačí malá chybička a buď nebude držet tak, jak by měl, nebo bude působit nepřirozeně a neesteticky, což určitě nechceme. Ale jak si vybrat ten správný?

Máme dva základní druhy, u kterých by ses měla při výběru pořádně zamyslet: tónovací a krycí make-up. Ten tónovací je určen spíše pro dívky, které si přejí sjednotit barvu pleti, nemají s akné žádné větší problémy, tudíž nepotřebují nic zásadního maskovat. Tónovací make-upy sou lehčí, přirozenější, pleť tolik nezatěžují.

Krycí make-up už podle názvu musí chybičky na pleti spolehlivě krýt, a hodí se hlavně pro slečny, které mají větší problémy s akné a chtějí zamaskovat pupínky a různé vyrážky. Samozřejmě se perfektně doplňuje s korektorem a pudrem.Co se týče konzistence make-upu, rozlišujeme hned několik druhů.

* Tekutý make-up

Nemá takovou krycí schopnost, zato vypadá velice přirozeně, většinou jde spíše o tónovací typ.

* Krémový make-up

Ten už kryje mnohem lépe, při dobrém nanesení vypadá přirozeně a používá ho většina žen.

* Tuhý make-up

Moc ho nedoporučuji na denní nošení, je totiž velice těžké ho nanášet. Většinou je hodně viditelný a dost zvýrazňuje vrásky.

* Pudrový make-up

Nejlepší krycí schopnosti, ale měly by se mu vyhnout slečny se suchou pletí - nehydratuje, a naopak pracuje na bázi pudru, tudíž spíše vysušuje. Také se nanáší hůře než např. krémový make-up. Jeho výhoda je, že ve většině případů je to 2v1, a tím pádem ušetříš i za pudr.

* Pěnový make-up

Poznáš ho na první pohled, protože zpravidla se nachází v kalíšku, podobně jako pleťové krémy (a stejně jako u krémů bys do něj neměla sahat prsty, abys do něj nenanesla bakterie a rychleji se ti nezkazil, ale speciální špachtličkou). Kryje obstojně, dobře sjednocuje pleť a zakryje i akné nebo pihy. Má hydratační složky a na pleti se mění v jemný pudr, takže se nemusíš bát, že ti na tváří vytvoří nepřirozenou masku.


Správný odstín make-upu


Co se týče odstínu vybíraného make-upu, tak tenhle faktor při výběru také určitě nepřehlédni, protože i když si koupíš sebelepší make-up, při špatné barvě ti bude úplně k ničemu, protože bude působit nepřirozeně, jako maska. V každé větší drogérii bys u každé značky měla mít testery na vyzkoušení. Pokud si nejsi jistá a nevíš, jestli zvolit o půl tónu světlejší nebo tmavší, určitě je lepší sáhnout po světlejším, protože nepůsobí tolik agresivně, jako tmavý make-up na světlé pleti. Samozřejmě je nejideálnější, pokud najdeš přesně svůj odstín. A vzhledem k tomu, že po létě jsi samozřejmě opálenější než po zimě, je normální, že si na různá roční období kupuješ různé odstíny make-upů.

Dokonalá pleť po celý den

30. března 2012 v 18:05 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!
Líčení

Jsi zvyklá se líčit, ale tvůj make-up už po pár hodinách vypadá omšele a neupraveně? Poradíme ti, jak prodloužit jeho účinnost a efekt.
Kosmetické produkty by nám měly pomáhat zakrýt drobné nedostatky pleti a podtrhnout přirozenou krásu. Je už po několika hodinách tvůj make-up mastný, řasenka rozmazaná a stíny vybledlé? Možná volíš nekvalitní produkty, ale na vině může být i špatný postup při líčení. Zkus vychytané triky, které ti dokonalý make-up zajistí až do večera.

Prvním krokem k dokonalému looku jsou kvalitní produkty. Možná máš pocit, že jsi to s make-upem za stovku a řasenkou z tržnice vyhrála. Jenže jak dlouho ti vydrží? Dvě hodinky, a pak musíš nanést novou vrstvu? Logicky tedy produkt vypatláš mnohem dříve. Navíc opakované nanášení dekorativní kosmetiky tvé pleti příliš neprospívá, pod silnou vrstvou se dusí, navíc díky novým nánosům na pokožce fixuješ nečistoty. S příliš silnou vrstvou make-upu, ale i řasenky, navíc působíš uměle.

Když si koupíš kvalitní produkt, stačí ho mnohem menší množství a nemusíš se bát, že by ti nevydržel celý den. Řada make-upů se chlubí tím, že vydrží až 24 hodin. Možná stojí dvakrát tolik, než tvůj levný make-up, ale pokud se nemusíš celý den kontrolovat a upravovat si líčení, je to vlastně bonus k nezaplacení.Čím začít?

Než si začneš na pleť nanášet make-up, důkladně ji očisti. Je třeba odstranit zbytky nočního krému, pot a nečistoty, které na tvé pleti ulpěly během spánku.

NÁŠ TIP: Zkus pleť očistit například micelární vodou Bioderma White Objective H2O, která napomáhá proti pigmentaci pokožky. Čistí kůži jemně a bez nebezpečí podráždění a alergií. Smývání není nutné, částečky nečistot a mazu se zachytí na prvním čisticím tamponu, který obsahuje micelární roztok, druhý tampon zanechá na tváři pouze molekuly vody.


Péče o pleť - 9


Hydratace nutná

Poté na ples nanes krém vhodný pro tvůj typ pleti. Nechej ho dobře vstřebat, než začneš nanášet make-up. Máš-li normální pleť bez specifických potřeb, zkus třeba hydratační krém, který pleť vyživí a rozzáří.

NÁŠ TIP: AQUA BEAUTY hydratační gel-krém od Dermacolu. Díky komplexu AQUAXYLTM a kyselině hyaluronové zajišťuje optimální obsah vody v pokožce a zabraňuje jejímu vysoušení. Extrakty z mořských řas, vitamíny a přírodní oleje zase obnovují elasticitu pleti, regenerují ji a chrání před nepříznivými vnějšími vlivy.


Péče o pleť - 10


Zamaskuj nerovnosti

Pokud je tvá pleť plna nerovností, jako jsou rozšířené póry, akné a různé drobné pupínky, je lepší ji vyrovnat. K tomu slouží báze pod make-up. To je skvělý pomocník, který dokáže výrazně prodloužit trvanlivost make-upu na tvé pleti. Báze je hebká a sametová, na pleti působí velmi příjemně. Díky ní ti make-up nebude ulpívat v drobných vráskách a pórech.

NÁŠ TIP: Rozjasňující báze pod make-up s perlami PEARL ENERGY MAKE-UP BASE od Dermacolu. Vyhlazující báze s extraktem z něžných růžových perel odstraňuje zašedlost a únavu pleti. Sametově jemná podkladová báze pod make-up vyplňuje vrásky, linky a póry a tím zabraňuje usazování make-upu. Báze pleť okamžitě zmatní, a současně ji také rozjasní a vyhladí. Pleť pak působí mladistvě a svěže.

Výběr make-upu nepodceňuj

Hned na bázi přijde make-up. A to je nejčastější kámen úrazu. Jen vhodně zvolený make-up, který odpovídá tvé pleti, ti může vydržet. Nechej si poradit v obchodě, zkus si nejdřív vzoreček, vyber si vhodnou konzistenci a odstín. Jak si zvolit vhodný make-up, zjistíš v tomto článku.


Péče o pleť - 12


Make-up nenanášej v příliš silné vrstvě, jinak se bude odlupovat a bude vypadat popraskaně. Potřebuješ-li zakrýt akné, popraskané žilky nebo pihy, kup si kvalitní krycí make-up, i toho stačí jen tenký film. Make-up dobře rozetři, pozor, ať nemáš viditelné hranice v oblasti spodní čelisti a u vlasů. Potřebuješ-li naučit s make-upem správně zacházet, můžeš se zkusit nechat nalíčit v profesionálním salónu, kde ti kosmetička poradí skvělé tipy pro tvou pleť. Jejich služby seženeš dívky slevovým serverům za příjemné ceny.

NÁŠ TIP: Dream Nude Airfoam od Maybelline New York. Nový revoluční make-up je ještě lehčí! Není tekutý, není pěnový, není to krém, je to zázračná, nadýchaná pěna! Pěnová konzistence je skvělá, tempo rozpracování make-upu na tváři si určuješ pouze ty sama. Během roztírání okamžitě krásně saje a nenechává stopy po tahu prstů nebo štětce. Svým složením je ideální pro dívky s mastnější pletí. Pleť po nanesení pleti už nepotřebuje přepudrovat, krásně zmatňuje.


Péče o pleť - 8


Zmatni pokožku

Většina make-upů - zejména ty tekuté - potřebuje ještě zafixovat pudrem, aby se pleť nezačala v průběhu dne lesknout. Nanes ho hned ráno při líčení, během dne bys už fixovala i drobné nečistoty. Pudr pomáhá vsakovat pot a mastnotu a udržuje tvou pleť matnou.

NÁŠ TIP: Matující kompaktní pudr Oriflame Beauty. Pudr s nesmírně jemným složením zahalí pleť do hladkého matového závoje. Pro smíšenou až mastnou pleť.


Péče o pleť - 4


První pomoc během dne

Co dělat, když se ti přeci jen během dne začne pleť lesknout? Novým přepudrováním nebo další vrstvou make-upu získá pokožka nepřirozený vzhled masky, navíc v ní fixuješ nečistoty. Mnohem lepší je přebytečnou mastnotu jemně odsát. K tomu slouží matující papírky a ubrousky. V případě nouze můžeš použít kapesníček, ten ale nefunguje tak spolehlivě.

NÁŠ TIP: Oil control film Ethno Couture od Essence. Dej stopku nežádoucímu lesku tvé pleti! Speciální matující papírky odstraní nadbytek mazu a vykouzlí na tvém obličeji krásný matný efekt. Jemně se dotýkej matujícím papírkem v oblastech, které se lesknou na tvém obličeji a můžeš se těšit na dokonalý výsledek! Ideální také na cesty.


Péče o pleť - 6

Hlas: Poslední rozstřel je před námi. Víme, komu v něm půjde o krk!

30. března 2012 v 11:48 | •alex•
Hlas ČeskoSlovenska: Duel

I když je vítězů soubojů v každém týmu sedm, do finále může postoupit od každého kouče pouze šest soutěžících. Každý kouč tak bude muset vybrat ještě dva zpěváky, kteří se utkají v rozstřelu. Oba navíc zazpívají skladbu, s níž uspěli ve Výběru naslepo. Poté každý z koučů rozhodne, kdo z dvojice vypadne.
Lucia Moľnárová a Michal Kašpar - ona je populární herečkou slovenské Ordinácie v ružovej zahrade, on je obyčejný kuchař. Má neznámý amatér šanci proti Lucii, která má také hojné zkušenosti z muzikálových rolí?


Daniel Mrózek a Marek Motalík - oba jsou studenti, Dan se učí na kadeřníka, Marek studuje ekonomku. Pepa Vojtek jim dost nečekaně vybral skladbu od skupiny Backstreet Boys I Want It That Way.


Hlas ČeskoSlovenska: Duel

Brunno Oravec a Arpád Csete - dva perfektní pianisté, velmi muzikální. Na pódiu v Souboji také oba zahrají na piáno. Bude to jeden z nejvyrovnanějších duelů v celé fázi Souboj.


Hlas ČeskoSlovenska: Duel


Kdo má podle tebe šanci na úspěch, koho bys v dalších dílech viděla radši? Piš do komentářů.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vadí nám holky, které kouří?

30. března 2012 v 8:18 | •alex•
Kouření - 2

Kouříš a chtěla bys vědět, jak se na tento neduh dívají kluci? Zeptali jsme se přímo jich.
Chtěla bys přestat s kouřením, ale nemáš žádný pádnější důvod? Nebo kouří všichni okolo tebe a chtěla bys to také vyzkoušet? Jenže jak se na to dívají kluci, kteří by se mohli stát jednou našimi láskami? Zeptali jsme se na názor několika kluků, podívej se na to, co odpověděli.

Je to její věc

Dan, 19 let: Já si myslím, že nikdo nemáme právo soudit toho druhého. Holky, které kouří, mi nevadí, ale také je nevyhledávám. Samozřejmě, že mi kouř smrdí, ale pokud nebude pálit jednu za druhou, jsem ochotný to překousnout. Až sama bude chtít, tak přestane.


Kouření - 3


Nemohl bych chodit s kuřačkou

Pavel, 21 let: Nikdy jsem nekouřil a zápach z cigaret je mi odporný. U své holky kouření nesnesu a dokonce mi vadí, když jde kouřit ven a přijde za půl hodiny. To je stejné, jako bych se líbal s popelníkem. Měl jsem přítelkyni tři roky, která kouřila, a náš vztah na tom skončil. Sice slibovala, že přestane, ale nikdy se jí do toho stejně nechtělo.

Když to nebude zakazovat mě, já jí také ne

Jaroslav, 17 let: Já sám kouřím a zřejmě by se mi nelíbilo, kdyby mi to dívka zakazovala. Pokud chce kouřit, ať kouří. Jediné co mi vadí, že když se některá rozhodne přestat, nutí do toho i ostatní. Takže ať si dělá v tomto ohledu, co uzná za vhodné, ale to stejné musí platit i obráceně.

Lepší než to tajit

Libor, 18 let: Já sám jsem nekuřák, ale přítelkyně jako kuřačka mi nevadí. Moje přítelkyně také kouří, ale zjistil jsem to až po půl roce vztahu. Bála se, že mi to bude vadit, a tak mi to raději neřekla vůbec. Stejně se na to jednou přijde, nevidím žádný důvod, proč by to měly holky tajit. Je lepší to říct na rovinu, a buď nám to vadit bude, nebo nebude. Však on se svět nezblázní.


Kouření - 1Neumím si to představit

Tomáš, 20 let: Nekouřím a nikdy jsem s kuřačkou nechodil. Ne, že bych tuto možnost úplně zamítl. Neumím si představit, jaké to je, ale možná by mi to trochu vadilo. Pokud by mi ale nekouřila pod nos a nevytahovala jedno cígo za druhým, tak bych to možná nějak zvládl.

Nelíbí se mi to

Václav, 19 let: Nelíbí se mi holky, které kouří. Jsou to něžná stvoření a cigarety u pusy jim to nehorázně kazí, což je škoda. Nevadí mi, pokud kouří doma nebo na nějaké párty, sám si v hospodě také jednou za měsíc zapálím, ale na ulici to pěkné opravdu není. Za přítelkyni bych je ale asi nechtěl.

Jak kdy

Marek, 22 let: Holky, které kouří, mi nijak zvlášť nevadí. Jenže v případě, že kouří už třináctiletý holky jen pro to, že si připadají dospěleji, to je k nepochopení. Já takové holky beru za ještě větší děti než jsou.

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Mluvíš sprostě? Co my na to?

30. března 2012 v 8:17 | •alex•
Sprostý holky - 2
Myslíš si, že je drsné, když sprostě nadáváš? Jenže líbíš se takhle klukům?
Je jasné, že nikdo není chodící pravopis češtiny a občas mu nějaké to sprosté slovíčko prostě unikne, ale jak to vnímají ostatní? Líbí se klukům holky, které mluví sprostě nebo by s nimi nic nechtěli nic mít? Zeptali jsme se na jejich názor, co odpověděli?

Aleš, 19 let: Mě se sprosté holky naprosto hnusí. Vůbec se mi nelíbí, když vidím krásnou a něžnou holku a během první věty stihne říct hned několik sprostých slov. Upřímně se mi nelíbí ani u kluků, ale u holek je to daleko horší. Měly by se vidět, však by si to samy rozmyslely.

Patrik, 16 let: Sprostý holky mi nevadí, ale když je to v určitých mezích. Pár nadávek samozřejmě překousnu, ale holky, které nahradí snad každé druhé slovo nějakým sprostým, to není nic pro mě.


Sprostý holky - 3


Leoš, 20 let: Mě osobně třeba sprosté holky vzrušují. Vypadají docela drsně, když se ještě obléknou do nějakého sexy prádélka a pořádně vám vynadají. Zvláště pokud navenek sprostě nepůsobí, tak to může člověka mile překvapit.

Tadeáš, 18 let: Moje bejvalka mi neustále říkala zdrobnělinami. To bylo pořád Medvídku, Miláčku, Zlato a tak dál. Bylo to příjemné, ale po chvíli to omrzelo. Jenže když jsem si našel za rok novou dívku, tak první pojmenování bylo Vole. Jen jsem vyvalil oči, vzpomněl si s láskou na bývalou přítelkyni a vzal nohy na ramena.

Karel, 17 let: Upřímně jsem nad tím ještě nikdy nepřemýšlel. Nepotkal jsem zatím žádnou holku, která by mluvila tak sprostě, že by mi to bylo hnusné, takže nevím.


Sprostý holky - 1


Vojta, 21 let: Ať si mluví, jak chtějí, člověk aspoň pozná úroveň jejich myšlení. Chcete milující holku, vyberete si tu, která je na veřejnosti slušná. Těžko si někdo vybere sprosťačku a čeká, že bude bůhví jak milá na něj a na ostatní.

Bedřich, 16 let: Podle mě je nejlepší takový zlatý střed. Nechci, aby moje holka mluvila bůhví jak sprostě, ale také nemusím, když mluví jen spisovně. To bych si vedle ní připadal jako blbeček. Neříkám, že mluvím jen sprostě, ale do spisovné češtiny mám taky hodně daleko a kdo dneska ne?

Ivan, 22 let: Jak kdy. Na veřejnosti se mi to určitě nelíbí a ještě víc nesnáším, když na sebe dvě pěkné holky pořvávají názvy pohlavních orgánů. Líbí se mi to třeba v posteli, když se umí holka odvázat a trochu mi vynadat.

Ostatní

29. března 2012 v 18:07 | •alex• |  Skvělé tipy na filmy...

A zase jedna popelka
Chceš mně,Chci tě
•On je fakt boží
27 šatů
Co ta holka chce
Deník Princezny 1,2
ďábel nosí Pradu
•Divoké kočky
Hlavně nezávazně
Holka na hlídání
Hudbu složil slova napsal
Holka z předměstí
•Kamarád taky rád
Kopačky
Krásná pokojská
Mejdan v Las Vegas
Mezi námi děvčaty
Moje super bejvalka
Na svatého valentýna
Báječný svět sopaholiků
Star struck
Camp rock 1,2
Znovu 17
•Puberťačka
Pravá Blondýnka 1,2
Ztroskotaná láska
Hon za svobodou
Protivný sprostý holky
Moderní popelka
•Žáby k zulíbání
Opravdový příběh hollywoodské hvězdičky

Komedie

29. března 2012 v 18:05 | •alex• |  Skvělé tipy na filmy...
16 Přání
29 a ještě pana
A co když je to pravda
Agent v sukni 1,2
Akce nemluvně
Až do dna
Panic je na nic
100% Blond
10 Dúvodů porč tě nenávidím
2 Blbouni v Paříži
40 Dnů a 40 nocí
50x a stále poprvé
Norbit
Blond´atá a blond´atější
Až do dna
Trhni si
Lhář,lhář
Chůva v akci
Taxído
Až tak moc tě nežere
Baba na zabití
Bezva vejška
Holky z naší školky
Boží Evan
Budiš světlo
Domácí mazlíček
Doktor Doolitle 1,2,3,4,5
Guliverovy cesty

Animované

29. března 2012 v 18:03 Skvělé tipy na filmy...
Auta 1,2
Bolt
Shrek 1,2,3
Doba ledová 1,2,3
Já padouch
Alenka v říši divů
Megamysl
Rio
Happy feet
Lovecká sezona 1,2,3
Divoké vlny
Gnomeo a Julie
Na vlásku
Jak vycvičit draka
Kungfu Panda 1,2
Kozí příběh
Madagaskar 1,2
Monstra vs. vetřelci
Pan včelka
Past na žraloka
Příšerky s.r.o
Ratatoullie
Toy story 1,2,3
úžasnákovy
Vzhůru do oblak
Za plotem
Spláchnutej

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Boubelka nebo hubená?

29. března 2012 v 17:56
Boubelka

Vážně klukům tolik záleží na tom, jaké křivky nám příroda (a noční útoky na ledničku) nadělila? A chtějí skutečně jen superštíhlé modelky? Konec všem otazníkům, zeptali jsme se jich za tebe.
Když se kluka zeptáš, jak moc mu záleží na tvé postavě, začne určitě povídat o tom, že mnohem důležitější je vnitřní krása apod. Jistě, u našich protějšků hledáme i určité povahové vlastnosti, ale ty se v okamžiku prvního setkání zase tolik neprojevují. Aby si tě všiml, musí ho upoutat to, jak vypadáš. A s tím souvisí i mnoho našich mindráků. Nejsou ale zbytečné?

Zeptali jsme se kluků, jaké holky je přitahují - po stránce fyzických proporcí. Tentokrát ani slovo o povaze, vlastnostech, zájmech, chtěli jsme odpověď na to, co opravdu chceme vědět.


Hubnutí

Jirka, 18 let: "U holek jako první koukám na zadek. Musí být pěkně kulaťoučký a pevný. Nemám rád kostnatý placatý zadek, líbí se mi ženské tvary. Klidně může být holka i trochu oplácaná, mám rád, když je ji za co chytit. Důležité je, aby byla soudná v tom, co může nosit. I když má holka fakt velký zadek nebo větší břicho, ale umí se přiměřeně obléknout a zdůraznit své jiné přednosti, je to podle mě lepší, než když si mnohem hubenější holka oblékne něco, co jí nesedí."
Petr, 16 let: "Pro mne je důležité, aby se ke mně holka hodila. Dřív jsem byl docela hubený, na kluka až moc, takže jsem vedle sebe chtěl hodně hubenou holku, abych po jejím boku nevypadal směšně. V poslední době jsem hodně vyrostl a zesílel, chodím taky do posilovny, takže moje holka už by mohla být klidně trochu silnější. Pěkný prsa a boky, žádný tintítko."
Míra, 19 let: "Fakt si nevybírám holku podle toho, jakou má postavu. Musí z ní něco zářit, to mě k ní přitáhne. A když zpětně zhodnotím své přítelkyně nebo holky, co se mi líbily, jsou každá jiná. Od extrémně štíhlé, která měla problémy s metabolismem a přibrat nemohla, přes holku s trochu větším zadkem až po mou poslední dívku, která měla už vážně nadváhu. Ale nestresovala se tím, uměla se udělat krásnou, zářil z ní optimismus. To se mi na ní líbilo a nějaké špeky jsem neřešil. A to myslím, že může být rada pro každou holku. Důležité je, abys byla sama se sebou spokojená a užívala si samu sebe. Pak jsi pro každého kluka atraktivní."


Pavel, 24 let: "Jsem nadšený sportovec a rád se svou dívkou trávím maximum času, což pro ni znamená, že ho hodně budeme trávit aktivně. Brusle, plavání, vysokohorská turistika, kolo, lyže, snowboard… Chci, aby se mnou dokázala držet tempo. Možná proto se už podvědomě ohlížím po sportovních typech holek. Ne tlustých, ale ani vyhladovělých vyzáblinách, co nic nevydrží. Chci holku, která má dost energie a síly, aby sport zvládala a užívala si ho."
Kája, 18 let: "Pro mě je důležité, aby se holka moc neřešila. Aby si žila spokojeně a život si užívala plnými doušky. Sportovala s chutí, nikoli z povinnosti. Dala si k jídlu to, na co má chuť, ne to, co jí dieta dovolí. Někdo si při takovém způsobu života udrží postavu, protože je k němu přírod milostivější, někomu jinému z toho holt naroste břicho a zadek. Já ale nepotřebuji holku dokonalou po fyzické stránce, ale aby byla spokojená, šťastná a v pohodě."

Michal, 15 let:
"Je fakt rozdíl mezi tím, na co koukáme a tím, co opravdu chceme. Rád se otočím za sexbombou s pořádnýma prsama, ale na vztah bych takovou nechtěl. Aby mi ji ostatní okukovali? Radši holku, která je tak akorát. Ne umělohmotnou modelku, která by asi i ode mne čekala, že budu z posilovny samý sval, vysolárkovaný, oholený… Přirozenost nade vše."

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vadí nám, že jsi panna?

29. března 2012 v 17:54 | •alex•

Milování

Máš strach, že tě kluk nebude chtít jen kvůli tvému současnému panenství? A vadí mu to vůbec?
Panenství je stále ožehavé téma dnešních děvčat. Brát ho vážně, nebrat? Jenže proč se stresovat něčím zbytečným? Každá holka to cítí jinak a nikdo by jí do toho neměl mluvit, ani vlastní přítel. Abychom vám trochu nastínili, jak to vidí kluci, tak jsme se jich jednoduše zeptali za vás. A tady máte odpovědi.

Je krásný pocit být jediný

Igor, 19 let: "Mám přítelkyni, se kterou jsme měli sex až po roce chození. Já sám jsem před ní měl dvě sexuální partnerky, ale ona byla panna. Rád jsem počkal na dobu, kdy bude sama připravená. Za sebe můžu říct, že jsem šťastný, když jsem mohl být tím prvním. Rozhodně v tom vidím jen samá pozitiva a nechápu ty, které v tom vidí něco ošklivého."


Milování


Jde trochu i o strach

Petr, 17 let: "Se svojí holkou chodím už tři měsíce, ona je panna, já už sex měl. Poslední dobou o sexu dost mluvíme, ale musím uznat, že i já mám trochu strach. Jde spíš o to, že nemám zkušenosti s někým, kdo to ještě nezkoušel a co když to nepůjde lehce? Každopádně uvidíme, ale naštěstí je to dost silná holka, takže nakonec budu možná nervóznější já než ona."


Není o co stát

Luděk, 18 let: "Už jsem měl tu čest, abych byl něčí první, ale žádné pěkné vzpomínky na to nemám. Snažil jsem se být celou dobu něžný, ale strašně dlouho nám to nešlo. Musím říct, že nás pak sex ani moc nebavil. Přítelkyně ani já jsme nebyli moc šťastní, ale můžu říct, že jsme si to podruhé vynahradili."

Není co řešit

Honza, 16 let: "Mě strašně udivuje, že to ty holky pořád tak řeší. Slyším to všude, ve škole a dokonce to řeší i moje čtrnáctiletá sestra s kamarádky. Podle mě je to zcela jedno. Když je opustí kluk jenom proto, že jsou panny, tak asi za nic nestojí. Ať si raději počkají, až najdou někoho tolerantního, ne? Každá holka to má jinak a nevím proč se cítit trapně, že zrovna tahle je ve třídě jako panna poslední."


Milování


Panny jsou přitažlivější

Roman, 22 let: "Já mám panny mnohem raději než ty, které se s klukem vyspí jen kvůli tomu, aby už pannami nebyli. Holky, které si počkají, jsou takové čistější a člověk věří, že budou i oddanější a zralejší na plnohodnotný vztah. Kluci si pro vztah raději vyberou osmnáctiletou pannu, než šestnáctku, která má víc zkušeností než ostatní spolužačky dohromady. Starší panny jsou dnes už vzácností, což je moc škoda. "

Já bych do toho nešel

Jáchym, 17 let: "Mě se to celkem hnusí. Vím, že jsem v tomhle strašnej, ale já bych spát s pannou nemohl. Nehledě na to, že bych asi omdlel, kdyby začala krvácet. Člověk si chce v sexu užít a ne si ho ztěžovat tím, že musí nejdřív připravit holku o nějakou blánu."

Klučičí zpověď: Naše holky a jejich kamarádi - co nepřekousnem?

29. března 2012 v 17:52 | •alex•
Žárlivost - 3

Kamarád, taky rád… Tuhle větu omílají partneři neustále do kolečka, ale co si doopravdy kluci myslí o tvých kamarádech?
Zajímá tě, co si doopravdy myslí kluci o tvých kamarádech? Žárlí na ně a bere je jako soky nebo mu nevadí? Na tuto otázku jsme se zeptali přímo kluků, a pokud tě to zajímá, podívej se na jejich odpovědi.

Jak já, tak ona

Petr, 17 let: Mně se nelíbí, když jeden ve vztahu dělá něco a to stejné zakazuje tomu druhému. Já mám nějaké kamarádky a očekávám od přítelkyně, že to pochopí. Na druhou stranu jí také žádného kamaráda vyčítat nebudu.


Žárlivost - 2

Klučičí kamarádi vždy chtějí něco víc

Aleš, 21 let: Já si myslím, že přátelství mezi klukem a holkou prostě fungovat nemůže. Samozřejmě mám nějaké kamarádky, ale nevídám se s nimi nějak často, a když jo, tak si od toho slibuji něco víc. Takoví jsou všichni kluci a musím se smát, když mi to holky vymlouvají. U své přítelkyně bych asi nesnesl víc kluků, kteří s ní tráví víc času než já.

Je to stejné, jako s holkami

Marián, 18 let: Kdybych žárlil na každého kamaráda, který se okolo mé přítelkyně zastaví, tak nedělám nic jiného. Nemyslím si, že by nemohlo existovat pravé přátelství mezi klukem a holkou. Je to stejné, jako bych žárlil na její kamarádky a tajně si myslel, že může mít homosexuální sklony. Je to prostě blbost.

Všechno má své meze

Tomáš, 17 let: Každý člověk může mít přátelé opačného pohlaví a nemusí to hned znamenat, že spolu skončí v posteli. Pokud mám přítelkyni, tak ovšem vyžaduji trochu pochopení. Ať si s nimi chodí ven, píše zprávy, ale nesnesl bych, kdyby spolu trávili víc času než my dva a vzájemně se třeba neustále objímali. Nechci pak poslouchat od známých, že mou přítelkyni viděli s jiným, i kdybych věděl, že je to jen kamarád.


Žárlivost - 1
Přátelství ano, ale ne s každým

Pavel, 22 let: Kamarádi mé přítelkyně mi vůbec nevadí, ale myslím si, že asi neskousnu každého. Pokud má moje holka za nejlepšího kámoše svého ex, tak je mi to hodně nepříjemné. Chápu to, ale nejsem schopný se přes to přenést bez žárlivosti, což pro vztah není dobrý. Samozřejmě mi také není příjemné, když její kámoš vypadá jako model z časopisu, ale to jí samozřejmě vyčítat nehodlám a časem si na to zvyknu, ale na bývalého ne.

Kamarádi mohou být, ale přítel jsem já

Dan, 19 let: Před rokem jsem chodil s holkou, která měla nejlepšího kamaráda kluka. Ze začátku mi to vůbec nevadilo, ale pokaždé, když jsme někam šli, tak se bavila jen s ním a já jsem si připadal jak páté kolo u vozu. Takže pokud bych mohl poradit ostatním holkám, které o svého kluka stojí, tak tohle opravdu nedělejte.

Nechci si připadat, jako kluk do počtu

Honza, 16 let: Kamarádi mi nevadí, rád se s nimi také pobavím, ale všechno má své meze. Nemusím celé dny poslouchat, jak je její kamarád úžasný a sledovat hodinové telefonáty. Nejsem žárlivý kluk, ale nechci si připadat, jako bych byl do trojky.

Triky pro krásnější a zdravější nehty

29. března 2012 v 13:25 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!
Netrap své nehty
Chtěla bys mít krásné, zdravé a pevné nehty? Nemusí to stát majlant.
Pěstěné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každé dívky. Úpravě vlasů a péči o pleť věnuješ spoustu času, tak proč zapomínáš na své nehty? Jsou na očích víc, než myslíš. Olámané, okousané, s bílými skvrnkami nebo zažloutlé od laciných barevných laků, takové ti moc parády neudělají.

Nevypadají tvé nehty zdravě, jsou křehké a rozpraskané? Je to důsledkem nedostatečné výživy a nevhodné péče. Nehty jsou hodně náchylné, a pokud nejsi v pořádku, je to na nich hned vidět - stres, ošizená strava, nemoc, oslabená imunita, ale i vliv počasí (zima, horko, vlhkost), vše se na nich viditelně projeví.

Potřebují-li i tvé nehty novou vzpruhu, nemusíš se spoléhat jen na péči salónů a drahou kosmetiku. Spoustu pomocníků máš i doma v lednici.

Bomba pro nehty

Aby byly nehty zdravé a krásné, potřebují vyživovat zevnitř. Pokud máš nehty lámavé, vysušené a křehké, s roztřepenými kraji, pak potřebuješ hlavně vitamín A. Obohať svůj jídelníček o játra, brokolici, mrkev, špenát, mléko a mléčné výrobky, vajíčka a máslo. Proti lámání ti pomůže také vitamín D, proto jez víc ryb, vajec, avokáda, banánů a kakaa.

Mají tvé nehty nezdravě žlutý nádech? Vybělí je dostatek vitamínu B12. Nachází se hlavně ve vnitřnostech, rybách, vejcích a mléčných produktech. Také zvyš příjem vitamínu E, který najdeš v sóje, mrkvi, oříšcích, špenátu a kukuřici. Nehty posílíš také zvýšeným příjmem biotinu, který je obsažen ve květáku, burácích, pivních kvasnicích, houbách a citrusech.


Nehty


Pokud trpíš na záděrky a citlivou kůži kolem nehtového lůžka, potřebuješ vitamín C (citrusy, květák, chřest, špenát, jahody, kiwi, černý rybíz, brokolice) a kyselinu listovou (špenát, brokolice, růžičková kapusta).

Samozřejmě ve tvé stravě nesmí chybět vápník (mléko a mléčné výrobky) a zinek (vejce, červené maso, játra). Nedostatek zinku způsobuje nehezké bílé flíčky na nehtech. Hrbolkaté nehty a šupinatým a rozpraskaným povrchem má na svědomí nedostatečný pitný režim.

Masáž proti záděrkám

Trpíš na záděrky a poškozenou kůžičku kolem nehtového lůžka? Je potřeba dopřát jí hydrataci a pomoc s vysušením a poškozením. Dopřávej si každý den masáž olejíčkem. Nehtům nejlépe vyhoví mandlový olejíček, můžeš ale improvizovat i s tím, co najdeš doma. Kvalitní olivový olej se sice pomaleji vstřebává, nehtům ale poskytne stoprocentní výživu. Díky každodenní masáži bude kůže brzy zahojená, odolná a hebká, i nehty se posílí a nebudou tolik křehké.


S.O.S. v lahvičce

Na bolestivě podrážděná místa stačí nakapat pár kapiček olejíčku z čajovníku, ten dezinfikuje, zklidňuje a hojí. Zkus ho i preventivně, když máš zatrhanou kůžičku, dopřej si alespoň jednou za týden koupel rukou v teplé vodě s několika kapkami šťávy z citronu a několika kapkami tea tree olejíčku.


Laky na nehty


Mysli na hydrataci

Nezdravý vzhled nehtů a jejich okolí způsobuje nedostatečná hydratace. Zkus nahradit obyčejné mýdlo tím, které má přirozené Ph nebo hydratující složky. Několikrát denně pak ruce, zejména po mytí, promaž krémem. Nejlepší je měsíčkový nebo s obsahem aloe vera. Nezapomeň pečlivě promasírovat nehty a jejich okolí.

Lakování
Místo laciných laků z tržnice, které obsahují řadu pochybných látek, si kup lak s obsahem pečujících složek. Ty nehty vyživují a zpevňují. Nehty nestříhej nůžkami, díky tomu se třepí. Místo toho je do rovna zapiluj, papírový pilník je lepší než kovový.

Před lakováním vždy pečlivě odstraň předešlý lak, nejlépe bezacetonovým odlakovačem s obsahem vitamínů. Pokud chceš nehty ozdobit barevným lakem, pokryj je nejdřív podkladovým lakem, který je zpevní, vyživí a zabrání pronikání toxických látek z barevného laku.

Zázračné mléko: tři recepty pro tvou krásu

29. března 2012 v 13:20 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!
Mléko je zdravé

Připrav si masku či koupel z mléka, které dodá pokožce zdravý vzhled. Přinášíme ti tři jednoduché recepty.
Mléko je symbolem zdraví a vytěžit z něj můžeš něco i pro svou ženskou krásu. Existuje spousta receptů na pleťové masky, v nichž se mléko používá jako hlavní ingredience. My ti přinášíme tři z nich.

Proslulé krásky z Egypta a antického Řecka věděli, jakou sílu v sobě ukrývá mléko, a jeho účinky využívaly velmi často. Kleopatra se údajně s radostí oddávala mléčným lázním, řecké ženy používaly jogurt, který v těchto končinách patřil mezi hlavní ingredience receptů na krásu.


Mléko se díky protizánětlivým účinkům používalo i v medicíně, léčily se jím například popáleniny. Obsahuje také vitamíny z řad A, D a E, které jsou vitamíny "mládí" a svěžího vzhledu. Působí také jako přírodní exfoliant, který zbaví tvou pleť odumřelých buněk a jemně ji vypne.


Relaxace ve vaněRelax v mléčné čokoládě

Potřebuješ:

3 sklenice plnotučného mléka (nebo 2 sklenice sušeného mléka)
5 polévkových lžic nakrájených, čerstvých mátových lístků
3 polévkové lžíce kakaového prášku
½ poháru soli
1 pohár kukuřičného škrobu

Postup: Vše dej do nádoby, naplň vanu do tří čtvrtin vodou příjemné teploty, vlij směs z nádoby do koupele. Odpočívej minimálně 20 minut.


Pleťová maskaVyživující peeling z mléka a medu

Potřebuješ:

3 polévkové lžíce mléka (plnotučné mléko je vhodné zejména pro suchou pleť)
3 polévkové lžíce medu
1 polévková lžíce ovesných vloček

Postup: Smíchej vše v misce, dokud se nevytvoří kaše. Aplikuj masku na vyčištěnou pokožku obličeje a jemně masíruj prsty po dobu několika minut. Omyj obličej teplou vodou.


Čištění pletiZklidňující čistící směs na obličej

Potřebuješ:

1 sáček heřmánkového čaje
2 polévkové lžíce medu
1 malá okurka
1 polévková lžíce mléka

Postup: Uvař si nejdříve heřmánkový čaj a nechej ho vychladnout. Očisti a nakrájej okurku najemno, přitlač ji vidličkou a vytlač z ní co nejvíce šťávy, kterou zachyť do připravené nádoby. Do šťávy z okurek přidej mléko a med. Aplikuj směs na obličej vatovým tamponem. Tvář si poté opláchni heřmánkovým extraktem.

Přirozený vzhled obočí: Jak na to?

29. března 2012 v 13:19 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!
Vytrhávání obočí
Líbí se ti krásné tvary obočí, které mají známé celebrity? Inspiruj se jimi a udělej si sama podobné!
Každý nemá to štěstí, že mu rostou chloupky na obočí tam, kde by si to přál. Trhání je sice otravné, ale věř, že když si z obočí vytvoříš sexy pohled, rázem změníš názor. Poradíme ti, jak správné obočí trhat a pokud možno bezbolestně. Inspirovat se můžeš v galerii světových celebrit.

Kvalitní světlo

Základem je najít vhodné světlo, které ti umožní lepší orientaci mezi jednotlivými chloupky. Samozřejmě je nejlepší denní, ale chápeme, že ne každý má tu možnost. Zkus si doma najít místečko, které je osvětlené jak oknem, tak vnitřním světlem. Nemusíš přeci stát u velkého zrcadla, pokud si dobře nastavíš malé, jde to lehce i s ním.


Trhání obočíOdlič se

Dřív než se vrhneš na jakoukoliv úpravu, tak si důkladně odlič celý obličej. Make-up ti totiž zakryje některé chloupky, které tak snadno přehlédneš. Důkladně si vatovým tampónkem očisti celé obočí a skonči až v době, kdy bude tampónek úplně čistý.

Tužka na obočí

Vybrala sis nějaký tvar obočí, ale bojíš se, že neodhadneš kolik chloupků vytrhat? Není nic jednoduššího, než si udělat šablonku. Vezmi si tužku na obočí, klidně ti postačí i na oči a namaluj si přibližný tvar. Stačí jedna úzká čára, nemusíš kreslit i tloušťku. Nezapomeň si dát pozor na to, abys měla obě strany stejně dlouhé a rovnoměrné, což není zrovna nejjednodušší činnost. Vyhraň si na to dostatek času, a pokud se ti čára nepovede, neboj se jí odlíčit a začít znovu.

Pinzeta

Používej pouze pinzetu. Možná by ses divila, kolik lidí se snaží usnadnit práci tím, že si obočí upravuje epilátorem či žiletkou. To leda bys chtěla obočí úplně pryč. Používej výhradně pinzetu a dbej na to, aby byla čistá a nezničená. Zpočátku trhej chloupek po chloupku, bude to méně bolestivé, než škubání několika najednou.

Co s bolestí?

Pleť je okolo očí velmi citlivá, a tak se nediv, že tě vytrhávání obočí bolí. Můžeš si pomoct tak, že si citlivé místečko prsty druhé ruky napneš. Zamezíš tím silné štípavé bolesti. Pokud to bolí hodně, místo si prsty důkladně promasíruj.

Nezapomeň na krém

Divíš se, proč je trhání obočí od kosmetiček v podstatě bez bolesti, ale doma vydržíš sotva pár chloupků? Tajná zbraň je totiž v mastném krému. Vůbec nepotřebuješ žádný speciální krém, bohatě si vystačíš s jakýmkoliv pleťovým mlékem. Obočí pořádně promasíruj krémem a nech silnější vrstvičku. Krém klidně aplikuj častěji. Jestli sis předem nakreslila tužkou tvar, snaž se aplikovat krém pouze na místa, které hodláš vytrhat a dej si pozor, abys tužku nesmazala.

Trendy sukně jara: jak je stylově kombinovat?

29. března 2012 v 13:14 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!


Jaro je tady, a tak je na čase vytáhnout ze skříně sukně. Poradíme ti, jak je stylově kombinovat, abys byla neodolatelná.
Snad na každou roční dobu někdo vymýšlí nové trendy a módní outlooky. Jenže ne každý má na to, aby si kupoval neustále nové kousky a ty "staré" vyhazoval. Proč se snažit být extra v něčem novém, když můžeš vhodně nakombinovat i loňskou sukni? Poradíme ti jak!


Barvičky

Jaro je bezpochyby nejbarevnějším obdobím celého roku. Mezi nejčastěji používané barvy patří zelená, žlutá, červená, růžová, oranžová a modrá. Pokud je vhodně nakombinuješ dohromady, či zvolíš neutrální barvu, můžeš být opravdu in. Vytáhni oblečení a udělej si kombinace, kterým nikdo neodolá.

Tvar sukně

Dnes již koupíš snad všemožné tvaru sukní. Od mini, před délku po kolena až po kotníky. Načechrané, krajkové, s volánkem, džínové, prostě jak je libo. Vyzkoušej si tvary, které sluší tobě, protože vše se nehodí pro každého. Nelíbí se ti tvar nohou? Zvol si dlouhou sukni, minimálně pod kolena. Máš příliš krátké nohy? Sáhni po mini sukni a přidej botky na podpatku. Není nic jednoduššího.

Co pod sukni?

Jarní sluníčko je sice velmi příjemné, ale nenech se jím oklamat. Zejména po ránu a ve večerních hodinách je stále ještě mrazivo, a tak bys na to měla brát ohledy. Samotnou sukýnku si nechej na léto, nyní je doplň o punčocháče, legíny nebo nadkolenky. Nezapomínej také na zakrytí rukou. K sukni se skvěle hodí lehké sáčko, bolerko, mikina nebo svetřík. Mysli i zde, že by měl vršek trochu barevně ladit. Pokud si budeš pořizovat pouze jeden svršek, vyber si ho raději v neutrální barvě (černá, bílá, šedá).

Svršek

Jako svršek můžeš použít v podstatě cokoliv. V tílku ti může být ještě zima, a tak si zvol triko s delším rukávem, aspoň do tří čtvrtin. Barva by měla být jiná než je barva sukně. Zvolit můžeš třeba odstín punčocháčů, botiček nebo kabelky.


Sukně - 1
Příslušenství

Můžeš si klidně sukýnku dozdobit, podle svého vkusu. Přidej stylový pásek, šátek, našij se na sukni umělou květinu. Nápadům se meze určitě nekladou, a pokud budeš s výtvorem spokojená ty, proč to nevyzkoušet. Dej si ovšem pozor na to, abys jí nepřeplácala zbytečnostmi. Bohatě postačí jediný stylový kousek.

Vyzraj na kruhy pod očima

29. března 2012 v 13:08 | •alex• |  Rady, které by se mohly hodit!

Trápí tě ráno oteklé kruhy pod očima? Proč vypadat každý den jako po bujaré oslavě, když je můžeš snadno zamaskovat.
Někteří na kruhy pod očima netrpí ani po proflámované noci, jiným stačí spánek kratší o půl hodiny a mají je víc, než je zdrávo. Pokud i ty patříš mezi ty, kteří mají s tímto neduhem potíže, poradíme ti co s tím.

Z čeho se kruhy dělají?

Příčin je v podstatě mnoho a záleží na tvém životním stylu. Nejčastěji bývají z únavy a nedostatku spánku, ale tvoří se i z obyčejného namáhání očí, jako je třeba delší přítomnost u počítače. V případě tvého problému, by ses také měla vyvarovat kouření, pití alkoholu a kávy a nadměrného solení jídla. Jestliže spíš pravidelně a žádný z těchto věcí netrávíš, zajdi za lékařem. Kruhy pod očima mohou být i známkou přicházejícího onemocnění, což však nebývá tak časté, zejména u mladých lidí.Zdravý životní styl

Jako prvním krokem k odstranění kruhů pod očima, je zdravý životní styl. Dodržuj pravidelný a dlouhý spánek, nekuř, omez tučné, sladké a solené potraviny. Místo toho zařaď do svého jídelníčku více tekutin a vitamín A. Ten najdeš například ve špenátu, mrkvi a játrech.

Opalování

Nadměrné slunění tvé pokožce také příliš neprospívá a to ani solária. Na obličeji máš velmi tenkou vrstvu pokožky, která je mnohem náchylnější, než pokožka jinde na těle, a tak bys o ní také tak měl dbát. Používej pravidelně ochranné krémy, které jsou určené na obličej, a to i v zimě. V létě vol vyšší ochranné faktory, minimálně však 30+. Vol také nošení tmavých slunečních brýlí.

Pleťové krémy

Pokožka potřebuje čas od času dodat živiny, které jí chybí. Pokud tě trápí kruhy pod očima, vol takové krémy, které obsahují AHA kyselinu, vitamín C a K. Ty pokožku celkově zesvětlí, vyživí a rapidně sníží viditelnost tmavých kruhů. Existují také speciální oční krémy, které se zaměřují právě na kruhy.


Regenerace očí

Unavené oči si potřebují odpočinout stejně, jako tvé tělo. Mysli na to, že je pleť okolo očí velmi citlivá, a tak používej na odličování speciální přípravky. Oční víčka se snaž nemnout ani jinak netřít a udržuj je v neustálé hydrataci.

První pomoc

Vzbudila ses s kruhy? Neboj, i to se dá zmírnit. Pořiď si heřmánkový čaj, zalij ho horkou vodou a nech vychladnout. Čajové pytlíky vyjmi z vody, jemně vyždímej a přilož na oči. Nejlepším místem je vana, protože zbylá voda bude skapávat. Pytlíky si nech na očích aspoň deset minut, a poté je vypláchni čistou vlažnou vodou.

Make-up

Make-upem si můžeš také hodně pomoci. Očisti si obličej, nanes rovnoměrně make-up a použij krycí tyčinku. Ta by měla být aspoň o odstín světlejší, než je make-up. Jemně jí poklepej na spodním víčku a prsty rozetři do ztracena. Nakonec nanes jemnou vrstvu pudru. Oči tím opticky zruší kruhy.